Brydż sportowy

Najmłodsza sekcja w klubie. Zawodnicy Hetmana występowali w wielu turniejach zarówno ogólnopolskich jak też międzynarodowych zdobywając medale.
Najważniejsze wyniki to:

• Medal złoty w drużynie Krzysztofa Kotorowicza w Akademickich Mistrzostwach Świata w ramach Olimpiady Brydżowej w Stambule w 2004 r ;
• medal złoty w drużynie Krzysztofa Kotorowicza w Mistrzostwach Europy Juniorów w Pradze;
• I miejsce w drużynie Łukasza Brede, Szymona Kapały i Przemysława Janiszewskiego w Pucharze Holandii Juniorów w Hertogenbosch;
• II miejsce w drużynie S. Kapały i P. Janiszewskiego w turnieju w Wiedniu

W rozgrywkach II ligi Drużynowych Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym biorą udział dwie drużyny Hetmana. W klasyfikacji długofalowej rozgrywanych turniejach z cyklu Grand Prix Białegostoku pierwsze cztery miejsca zajmują zawodnicy naszego klubu. Zawodnik Hetmana Krzysztof Kotorowicz był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata i Europy juniorów oraz członkiem Kadry Polski Seniorów.

Nasi zawodnicy uczestniczą we wszystkich rozgrywkach odbywających się na terenie województwa podlaskiego począwszy od cyklicznych Turniejów Par, Turniejów z cyklów Grand Prix Województwa Podlaskiego, Mistrzostwach Województwa par i drużyn, po rozgrywki Pucharu Województwa Teamów, którego pierwszym zwycięzcą została nasza drużyna Hetman I.

Biorąc pod uwagę liczbę zwycięstw i czołowych miejsc we wszystkich w/w turniejach można stwierdzić, że nasi brydżyści nadają ton w rozgrywkach tej dyscypliny na terenie województwa Podlaskiego.

Kontakt

Kawaleryjska 17B, 15-324 Białystok

+48 85 741 15 38

hetman@hetmanbialystok.pl

Kontakt

Kawaleryjska 17B, 15-324 Białystok

+48 85 741 15 38

hetman@hetmanbialystok.pl