W dniach 07-12.10.2014r w Sokółce odbyły się XXII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn , startowało w nich 110 zawodników z 54 klubów.
   
              

Białostocki Klub Sportowy "HETMAN"  reprezentowało 5 zawodników.

64 kg Adrian Marchel, który przegrał w ćwierćfinale z późniejszym Mistrzem Polski Latochą z Róży Karlino.
 


 
64 kg Krystian Sielawa, który zajął II miejsce i tytuł Młodzieżowego Wicemistrza Polski  wygrywając 3 walik z 4.
 





 
75 kg Hubert Perz przegrał w eliminacjach z późniejszym Mistrzem Polski  Szwedowiczem.


91 kg  Bartosz Lech  zajął III miesce w MMP (medal brązowy)  wygrywając 2 walki
 



 
+ 91 kg Mateusz Figiel wywalczył II miejsce MMP i   tytuł Młodzieżowego Wicemistrza Polski (medal srebrny) wygrywając 3 walki.
  


 
W klasyfikacji punktowej BKS "HETMAN" zajął 3 miejsce zdobywając 70 pkt.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W dniach 02-05.10.2014r odbyły się w Grudziądzu Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet oraz Puchar Polski Juniorek w boksie.
 W zawodach udział wzięło 78 zawodniczek w tym 4 zawodniczki z Hetmana Białystok:



Puchar Polski Juniorek
57 kg Aleksandra Wojska
60 kg Magdalena Kozłowska
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet
64 kg Beata Koroniecka
69 kg Paulina Borysewicz
 
            Aleksandra Wojska musiała uznać wyższość zawodniczki Skorpiona Szczecin Mirelii Balcerzak przegrywając w ćwierćfinale Pucharu Polski jednogłośną decyzją sędziów.
 
            Magdalena Kozłowska w finale Pucharu Polski nie dała żadnych szans zawodniczce Pomorzanina Toruń Patrycji Kuchnickiej wygrywając przed czasem w trzeciej rundzie (TKO)i zdobywając Puchar Polski Juniorek.

 
            Paulina Borysiewicz w walce ćwierćfinałowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski pokonała jednogłośnie na punkty Dianę Kulhawik z Cristal Białystok. W walce półfinałowej Paulina przegrała jednogłośnie z Magdaleną Czajkowską z Boks Poznań zdobywając brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

 
            Beata Koroniecka zdecydowana faworytka w pierwszej walce ćwierćfinałowej pokonała przez TKO w trzeciej rundzie Paulinę Podeszwiak KSZO Ostrowiec.
 W kolejnej walce półfinałowej Beata zmierzyła się z leworęczną przeciwniczką Mirelą Skubij z Oleśnicy. Beata bardzo mądrze rozegrała ten pojedynek taktycznie i wygrała go jednogłośnie. W finale zmierzyła się z Aleksandrą Talagą z Kleofasa Katowice z którą spotykała się już wielokrotnie i tym razem wygrała na punkty, zdobywając po raz trzeci tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniach 27-28.09.2014r odbył się VI Młodzieżowy Turniej Bokserski im. Ryszarda Kułakowskiego.

 
Gospodarzem imprezy był Białostocki Klub Sportowy „HETMAN” .
W zawodach uczestniczyło 67 zawodników i zawodniczek z woj. podlaskiego we wszystkich kategoriach wiekowych: młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec.
            Z uwagi na to, że w miesiącu październiku w kalendarzu PZB znajdują się takie imprezy jak: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet, Puchar Polski Juniorów i Kadetek, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn , turniej ten był ostatnim sprawdzianem dla reprezentantów naszego regionu przed wymienionymi imprezami centralnymi. W turnieju udział wzięli zawodnicy i zawodniczki z:
OSiR Suwałki, Tiger Łomża, Unia Hajnówka, UKS Boxing Sokółka, Cristal Białystok, Boxing Production, BKS Hetman.
 
      


      
 
Jury zawodów przyznało wyróżnienia następującym zawodnikom:
Patrycja Borys BKS Hetman
Mateusz Ramotowski BKS Hetman
Daniel Maleszewski Tiger Łomża
Kamil Januszkiewicz Cristal Białystok

 
Wyniki walk finałowych
 
Młodzik (K)
59 kg Borys Patrycja Hetman B-stok               – Sołowiej Karolina Boxing Sokółka    TKO – I
 
Młodzik (M)
38,5 kg Lubecki Sebastian Boxing Sokółka          - Pogorzelski Daniel Boxing Ptoduction 3 : 0
41,5 kg Kirpsza Kamil Boxing Sokółka                - Modzelewski Jakub Cristal B-stok      3 : 0
46 kg     Wilczewski Jakub Hetman B-stok            - Bacewicz Przemysław OSiR Suwałki   3 : 0
54 kg     Oleksiej Adrian Tiger Łomża                  - Holewa Dominik Boxing Sokółka        3 : 0 
56 kg     Andruszkiewicz Dawid Boxing Sokółka   - Januszkiewicz Karol Cristal B- stok    2 : 1
72 kg     Kondraszow Piotr Hetman B-stok           - Zalewski Filip Tiger Łomża              3 : 0  
 
 
Kadet
54 kg   Pawczyński Eryk Tiger Łomża               - Zaleski Rafał Cristal B-stok                 3 : 0
60 kg   Dobryniewski Krystian Hetman B-stok     - Kapelewski Marcin Tiger Łomża          TKO II   
Finał A
63 kg   Maleszewski Daniel Tiger Łomża              - Siergiej Kacper OSiR Suwałki         3 : 0
Finał B           
63 kg   Łazewski Oskar Hetman B - stok             - Kozłowski Michał Boxing                3 : 0
66 kg Gawędzki Mateusz Tiger Łomża                - Wierzchowski Błażej OSiR Suwałki    3 : 0
70kg   Ramotowski Mateusz Hetman B-stok         - Galej Przemysław Boxing Sokółka     TKO I
+ 80 kg Łapiński Karol Hetman                            - Wysocki Kamil Boxing Sokółka         TKO I
 
 
Juniorki (K)
57 kg Wojska Aleksandra Hetman B-stok            - Bukłaho Agnieszka Cristal B-stok      3 : 0
 
Junior (M)
Finał A
81 kg Januszkiewicz Kamil Cristal B-stok            - Arnista Piotr Tiger Łomża                 3 : 0
 
Finał B
81 kg    Sawicki Piotr Unia Hajnówka                      - Śledziewski Michał Hetman          3: 0
 
Młodzieżowcy (K)
69 kg Koroniecka Beata Hetman B-stok                - Borysewicz Paulina Hetman B-stok     3 : 0
 
Młodzieżowcy (M)
91 kg Lech Bartosz Hetman B-stok                         - Krupiennik Karol Cristal B-stok            3 : 0
+ 91 kg Figiel Mateusz Hetman B-stok                  - Kwiatkowski Maciej Cristal B-stok      TKO II
 
 
 Klasyfikacja klubowa:
1 BKS Hetman            - 36 pkt
2 TIGER Łomża          – 19 pkt (5-I miejsc)
3 BOXING Sokółka      – 19 pkt (3-I miejsca)
4 CRISTAL B-stok       - 15 pkt
5 OSiR Suwałki            - 6 pkt
6 UNIA Hajnówka         - 3 pkt
7 BOXING Production   – 2 pkt.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

V Otwarte  Gwardyjskie  Mistrzostwa Polski w Boksie



W dniach 19-20.09.2014r w Busku Zdroju odbyły się V Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie „ Busko Zdrój 2014”.
Mistrzostwa rozgrywano we wszystkich kategoriach wiekowych : młodzików, kadetów, juniorów, seniorów kobiet i mężczyzn.
Do turnieju przystąpiło 120 zawodników i zawodniczek z 24 klubów.
Reprezentacja Hetmana Białystok liczyła 18 osób ( 6 zawodniczek i 12 zawodników).
Tradycyjnie nagrodą główną była szabla oficerska Wojska Polskiego przeznaczona dla klubu, który w klasyfikacji drużynowej zdobędzie największą ilość punktów i tytułów mistrzowskich. Walka była niezwykle fascynująca pomiędzy dwoma klubami BKS Hetman i Gwardią Wrocław. Dwie ostatnie walki turnieju w kat. 91 kg i +91 kg zadecydowały o ostatecznym zwycięstwie Hetmana Białystok i tym samym zdobyciu przez nasz klub już po raz drugi głównej nagrody.
Przy równej ilości punktów 33:33 Hetman Białystok wyprzedził Gwardię Wrocław jednym tytułem Mistrzowskim 8:7.
Bohaterami ostatnich walk byli Bartosz Lech kat wagowa 91 kg i Mateusz Figiel + 91 kg, którzy zdecydowanie werdyktami 3:0 pokonali swoich przeciwników.
 
I miejsca zajęli:
Patrycja Borys – 57 kg – młodziczka
Ewelina Cieśluk 52 kg – kadetka
Magdalena Kozłowska 60 kg – juniorka
Beata Koroniecki 64 kg – seniorka
 
Karol Łapiński + 80 kg – kadet
Adrian Marchel 64 kg – senior
Bartosz Lech 91 kg – senior
Mateusz Figiel + 91 kg –senior
 
II miejsca zajęli:
Aleksandra Wojska 57 kg – juniorka
Paulina Borysewicz 69 kg – seniorka
 
Filip Tkacz 60 kg – kadet
Oskar Łazowski 63 kg – kadet
Mateusz Ramotowski 70kg - kadet
Piotr Kondraszow 70 kg – młodzik
 
III miejsca zajęli
Jakub Wilczewski 46 kg – kadet
Łukasz Lewasz 66 kg – kadet
Hubert Perz 75 kg senior


7 - 8.06.2014r Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetów w Sokółce
udział w nich wzięli:
   54 kg Mateusz Klis - I miejsce
   60 kg  Filip Tkaczyk - III miejsce
+ 80 kg  Karol Łapiński - II miejsce 


5 - 8 .06.2014r. TURNIEJ "GRAND PRIX" w Elblągu
Startowali w nim:
   64 kg Adrian Marchel
   91 kg Patryk Rostkowski
+ 91 kg Mateusz Figiel
Medal srebrny wywalczył  Mateusz Figiel.

8 - 11.05.2014r Turniej Eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kobiet w
Boksie w Złotowie
52 kg  Ewelina Cieśluk  - zajęła I miejsce



1 - 4.05.2014r  Indywidualne Mistrzostwa  Polski Kobiet (juniorki) w Grudziądzu.

 
udział w nim wzięły
Magdalena Kozłowska  - III  miejsce (medal brązowy)
Patrycja Śliwonik  - III miejsce (medal brązowy)



20 - 23.03.2014r  Indywidualne Mistrzostwa Polski  Seniorek  w Grudziądzu
BKS "HETMAN"  reprezentowały:
64 kg Beata Koroniecka - III miejsce (medal brązowy)
69 kg Paulina Borysiewicz - V-VII miejsce



10 - 15.03.2014r Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów  w Kaliszu

BKS "HETMAN" reprezentowali:
   64 kg Adrian Marchel - VII - XVI
    81 kg Hubert Perz -XVII - XXXI
   91 kg Patryk Rostkowski  - VII - VIII
+ 91 kg Mateusz Figiel  -  II miejsce 
Tytuł Wicemistrza Polski Seniorów w boksie wywalczył Mateusz Figiel.



13 - 16.02.2014r Turniej "GRAND PRIX" PZB w Nowej Dębie
64 kg Adrian Marchel - 5 miejsce
69 kg Piotr Sielawa - 5 miejsce
81 kg Hubert Prez - 9 miejsce
+ 91 kg Mateusz Figiel - III  miejsce
hetman.bialystok.pl 2018
Sekcja bokserskaSekcja piłki nożnejSekcja judoSekcja brydża